Тризнаци проплакаха в София

Майката е на 36 години и има девет неуспешни ин витро процедури

1743
тризнаци

Тризнаци проплакаха днес в столичната Първа САГБАЛ „Света София“. Раждането е станало чрез Цезарово сечение, съобщават от лечебното заведение. Бебетата са заченати ин витро по метода ICSI (Intra-cytoplasmic sperm injection) в единственото общинско отделение по асистирана репродукция в България, намиращо се в АГ болницата.

Първото бебе е момченце с тегло 2040 гр. и ръст 44 см., след него е родено момиченце с тегло 2650 гр. и ръст 46 см. Третото бебe е  момченце с тегло 2880 гр. и ръст 49 см.

Майката е на 36 години с 9 неуспешни ин витро процедури, които са й били направени в други клиники, в рамките на 12 години.

„Раждането протече без усложнения, а пациентката и бебетата са в много добро състояние“, съобщи началникът на ин витро отделението д-р Минко Еврев, който проследява и цялата бременност.

Екипът на Първа САГБАЛ „Света София“ отправя своите най-сърдечни пожелания за здраве, щастие и успех към щастливите родители и техните три новородени бебета.

СПОДЕЛИ