Спешно избират шеф и още един подуправител на НЗОК

"Прогресивна България" вече има номинации за позиците, но кои са те ще стане ясно другата седмица

81
НЗОК

Спешно ще избират управител и подуправител на НЗОК. Това стана ясно днес, след като за утре е свикано извънредно заседание на парламентарната здравна комисия, на която трябва да бъдат обсъдени и приети правилата за този избор.

Припомняме, касата в момента е само с един подуправител – д-р Асен Меджидиев, който беше номиниран от „Прогресивна България“ и временно ръководи фонда, тъй като след като неговата кандидатура беше гласувана, депутатите прекратиха мандатите на управителя доц. Петко Стефановски и другия подуправител проф. Момчил Мавров.

Така утре здравната комисия ще определи процедурните правила за условията и реда за предлагане на кандидати за управител и подуправител на НЗОК, представянето и публичното оповестяване на документите им, изслушването и избирането им. От сроковете ще стане ясно колко спешно ще се попълнят двете позиции, но фактът, че се свиква извънредно заседание означава, че управляващите вече имат номинации, а имената ще се разберат вероятно още другата седмица.

СПОДЕЛИ