Медици от УМБАЛ-Пловдив блокираха кръстовище, искат си директора

Протестиращите призоваха лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов да се намеси и да помогне за решаването на проблема

377
УМБАЛ-Пловдив

Протестиращи лекари, медицински сестри, санитари и служители на УМБАЛ-Пловдив блокираха днес по обед за 5 минути кръстовището на бул. „България“ с ул. „Дилянка“. С акцията си те изразиха отново подкрепата си за настоящия управител на болницата д-р Динчо Генев, останал втори в проведения конкурс за избор на ново ръководство. Първи в него беше класиран д-р Йовко Червенков.

Резултатите от конкурса обаче предизвика недоволство сред голяма част от персонала на лечебното заведение, които искат д-р Динчо Генев да остане на поста си, тъй като според тях се справя отлично със своите задължения.

Със скандирания „Искаме си директора“ и транспаранти в негова подкрепа, медиците излязоха на натоварената пътна артерия, което доведе за кратко до голямо задръстване в двете посоки. „Подкрепяме напълно  д-р Генев и настояваме той да запази поста си“, заяви началникът на Детското отделение на УМБАЛ-Пловдив д-р Анеса Георгиева. Тя изрази огорчението на своите колеги, че министърът на здравеопазването доц. Силви Кирилов не е откликнал на поканата им да посети болницата и да разговаря с тях.

Някои от участниците в акцията дори призоваха лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов да се намеси в този случай и да помогне за решаването на проблема. Те добавиха, че в момента се обжалват резултатите от конкурса за избор на ново ръководство на лечебното заведение. Следваща седмица медиците ще продължат с блокирането на важни кръстовища в Пловдив.

СПОДЕЛИ